77317-103-12LF
DigiKeys produktnummer
77317-103-12LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
77317-103-12LF
Beskrivning
CONN HEADER R/A 12POS 2.54MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 12 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
77317-103-12LF Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,230" (5,84mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,100" (2,54mm)
Förpackning
Påse
Isoleringshöjd
0,190" (4,83mm)
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld, GXT™
Antal rader
2
Isoleringsmaterial
Termoplast
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-65°C-130°C
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt