77317-101-72LF
DigiKeys produktnummer
77317-101-72LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
77317-101-72LF
Beskrivning
CONN HEADER R/A 72POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 72 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
77317-101-72LF Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,225" (5,72mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,101" (2,57mm)
Förpackning
Påse
Isoleringshöjd
0,190" (4,83mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktform
Kvadrat
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld, GXT™
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
30,0µin (0,76µm)
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Antal positioner
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Antal rader
2
Isoleringsmaterial
Termoplast
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-65°C-130°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Okapslad
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt