77313-802-16LF
DigiKeys produktnummer
609-77313-802-16LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
77313-802-16LF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 16POS 2.54MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 16 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
77313-802-16LF Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,230" (5,84mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,135" (3,43mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,465" (11,81mm)
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld eller guld, GXT™
15,0µin (0,38µm)
Arbetstemperatur
-65°C-130°C
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt