77313-422-28LF
DigiKeys produktnummer
77313-422-28LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
77313-422-28LF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 28POS 2.54MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 28 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
77313-422-28LF Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,305" (7,75mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,120" (3,05mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,526" (13,35mm)
Förpackning
Påse
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
78,7µin (2,00µm)
Arbetstemperatur
-65°C-130°C
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt