77313-120-72LF
DigiKeys produktnummer
77313-120-72LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
77313-120-72LF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 72POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 72 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
77313-120-72LF Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,605" (15,37mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,120" (3,05mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,825" (20,95mm)
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
30,0µin (0,76µm)
Arbetstemperatur
-65°C-130°C
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt