77313-120-24LF
DigiKeys produktnummer
609-77313-120-24LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
77313-120-24LF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 24POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 24 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
77313-120-24LF Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,605" (15,37mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,120" (3,05mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,825" (20,95mm)
Förpackning
Påse
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
Arbetstemperatur
-65°C-130°C
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt