77313-118-34LF
DigiKeys produktnummer
609-5707-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
77313-118-34LF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 34POS 2.54MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 34 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
77313-118-34LF Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,230" (5,84mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,120" (3,05mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,450" (11,43mm)
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
Arbetstemperatur
-65°C-130°C
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt