77313-101-16LF | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 609-5696-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | 77313-101-16LF |
Beskrivning | CONN HEADER VERT 16POS 2.54MM |
Tillverkarens standardleveranstid | 10 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 16 positioner 0,100" (2,54mm) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | 77313-101-16LF Modeller |
Kategori | Kontaktlängd - hopkoppling 0,230" (5,84mm) |
Tillv. | Kontaktlängd - polstift 0,095" (2,41mm) |
Serie | Övergripande kontaktlängd 0,425" (10,80mm) |
Förpackning Bulk | Isoleringshöjd 0,100" (2,54mm) |
Artikelstatus Aktiv | Kontaktform Kvadrat |
Kontaktdonstyp | Kontaktytbehandling - hopkoppling Guld eller guld, GXT™ |
Kontakttyp Stift | Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling 30,0µin (0,76µm) |
Delning - hopkoppling | Kontaktytbehandling - polstift Tenn |
Antal positioner | Kontaktmaterial Fosforbrons |
Antal rader 2 | Isoleringsmaterial Termoplast |
Radmellanrum - hopkoppling | Arbetstemperatur -65°C-130°C |
Antal inlästa positioner Alla | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Stil | Isolering, färg Svart |
Mantling Okapslad | Strömklassning (Ampere) 3A per kontakt |