77311-422-10LF
DigiKeys produktnummer
2266-77311-422-10LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
77311-422-10LF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 10 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
77311-422-10LF Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,305" (7,75mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,120" (3,05mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,525" (13,34mm)
Förpackning
Bulk
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
78,7µin (2,00µm)
Arbetstemperatur
-65°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt