77311-132-36LF
DigiKeys produktnummer
77311-132-36LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
77311-132-36LF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 36POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 36 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
77311-132-36LF Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,406" (10,30mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,120" (3,05mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,626" (15,90mm)
Förpackning
Bulk
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
30,0µin (0,76µm)
Arbetstemperatur
-65°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt