77311-124-16LF är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
I lager: 0
Datablad
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
I lager: 0
Datablad
Preci-Dip
Preci-Dip
I lager: 1
I lager: 844
Samtec Inc.
Samtec Inc.
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 16 positioner 0,100" (2,54mm)
77311-124-16LF
DigiKeys produktnummer
77311-124-16LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
77311-124-16LF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 16POS 2.54MM
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
77311-124-16LF Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,266" (6,75mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,114" (2,90mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,480" (12,19mm)
Förpackning
Påse
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
30,0µin (0,76µm)
Arbetstemperatur
-65°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt