75844-879-14LF har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Samtec Inc.
I lager: 0
Datablad
Similar
Samtec Inc.
I lager: 307
Datablad
75844-879-14LF
DigiKeys produktnummer
75844-879-14LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
75844-879-14LF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 14 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
75844-879-14LF Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,130" (3,30mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,130" (3,30mm)
Förpackning
Bulk
Övergripande kontaktlängd
0,360" (9,15mm)
Artikelstatus
Föråldrad
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
Kontaktdonstyp
Kontaktform
Kvadrat
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld, GXT™
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
15,0µin (0,38µm)
Antal positioner
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Antal rader
2
Isoleringsmaterial
Termoplast
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-65°C-130°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Okapslad
Strömklassning (Ampere)
5A
Monteringstyp
Spänningsvärde
110V