75844-150-10LF har utgått och tillverkas inte längre.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Similar
Molex
I lager: 0
Datablad
Similar
Molex
I lager: 1 083
Datablad
Samtec Inc.
I lager: 68
Samtec Inc.
I lager: 182
I lager: 870
I lager: 2
I lager: 81
I lager: 317
I lager: 390
I lager: 190
I lager: 491
75844-150-10LF
DigiKeys produktnummer
75844-150-10LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
75844-150-10LF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 10POS 2.54MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 10 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
75844-150-10LF Modeller
Kontaktlängd - hopkoppling
0,230" (5,84mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,123" (3,12mm)
Förpackning
Bulk
Övergripande kontaktlängd
0,453" (11,50mm)
Artikelstatus
Föråldrad
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
Kontaktdonstyp
Kontaktform
Kvadrat
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld, GXT™
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
30,0µin (0,76µm)
Antal positioner
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Antal rader
2
Isoleringsmaterial
Termoplast
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-65°C-130°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Okapslad
Strömklassning (Ampere)
5A
Monteringstyp
Spänningsvärde
110V