75844-101-72LF
DigiKeys produktnummer
609-5663-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
75844-101-72LF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 72POS 2.54MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 72 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
75844-101-72LF Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,225" (5,72mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,100" (2,54mm)
Förpackning
Bulk
Övergripande kontaktlängd
0,425" (10,80mm)
Artikelstatus
Föråldrad
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
Kontaktdonstyp
Kontaktform
Kvadrat
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld, GXT™
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
30,0µin (0,76µm)
Antal positioner
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Antal rader
2
Isoleringsmaterial
Termoplast
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-65°C-130°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Okapslad
Strömklassning (Ampere)
5A
Monteringstyp
Spänningsvärde
110V