71918-114LF
DigiKeys produktnummer
609-3525-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
71918-114LF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 14POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 14 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
71918-114LF Modeller
Kategori
Fästtyp
Hasplås/utstötare
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,228" (5,80mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,114" (2,90mm)
Isoleringshöjd
0,685" (17,40mm)