68001-120HLF är slut i lager och restnotering är inte tillgängligt för närvarande.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
MFR Recommended
Amphenol CS (FCI)
I lager: 188
Datablad
Similar
Molex
I lager: 1 707
Datablad
Similar
Preci-Dip
I lager: 0
Preci-Dip
Samtec Inc.
Samtec Inc.
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 20 positioner 0,100" (2,54mm)
68001-120HLF
68001-120HLF
DigiKeys produktnummer
609-3401-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
68001-120HLF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 20POS 2.54MM
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
68001-120HLF Modeller
Kontaktlängd - hopkoppling
0,230" (5,84mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,120" (3,05mm)
Förpackning
Påse
Övergripande kontaktlängd
0,450" (11,43mm)
Artikelstatus
Har utgått hos DigiKey
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
30,0µin (0,76µm)
Antal rader
1
Arbetstemperatur
-65°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
3A per kontakt