67997-120HLF
DigiKeys produktnummer
609-3229-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
67997-120HLF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 20POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
99 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 20 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
67997-120HLF Modeller
Kategori
Terminering
Lödmetall
Tillv.
Fästtyp
Push-Pull
Serie
Kontaktlängd - hopkoppling
0,230" (5,84mm)
Förpackning
Påse
Kontaktlängd - polstift
0,120" (3,05mm)
Artikelstatus
Aktiv
Övergripande kontaktlängd
0,450" (11,43mm)
Kontaktdonstyp
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
Kontakttyp
Stift
Kontaktform
Kvadrat
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld eller guld, GXT™
Antal positioner
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
30,0µin (0,76µm)
Antal rader
2
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-65°C-130°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Okapslad
Strömklassning (Ampere)
3A