65801-024LF
DigiKeys produktnummer
609-3511-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
65801-024LF
Beskrivning
CONN FFC FPC RCPT 24POS 2.54MM
Detaljerad beskrivning
24 positioner FFC, FPC kontakter Uttag 0,100" (2,54mm) Frihängande (i serie)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
65801-024LF Modeller
Kategori
Kontaktmaterial
Kopparnickellegering
Tillverkare
Amphenol ICC (FCI)
Kontaktytbehandling
Tenn
Serie
Höljesmaterial
Termoplast
Förpackning
Tråg
Egenskaper
Mjuklodsretention, noll infogningskraft (ZIF)
Artikelstatus
Aktiv
Spänningsvärde
500V
Typ böjlig flat, flat flex
FFC, FPC
Arbetstemperatur
-65°C-105°C
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdons-/kontakttyp
Uttag
Strömklassning (Ampere)
2A
Antal positioner
24
Kontaktyta, tjocklek
100,0µin (2,54µm)
Stigning
0,100" (2,54mm)
Höljesfärg
Blue
Terminering
IDC
Styrdonsfärg
Svart
FFC, FCB-tjocklek
0,30mm, 0,33mm