20021611-00010T4LF
DigiKeys produktnummer
609-6535-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
20021611-00010T4LF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 10POS 1.27MM
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 10 positioner 0,050" (1,27mm)
EDA-/CAD-modeller
20021611-00010T4LF Modeller
Kategori
Fästtyp
Hasplås/utstötare
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,091" (2,30mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,327" (8,30mm)
Isoleringsmaterial
Plast
Antal positioner
Egenskaper
Stansningsspår
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Strömklassning (Ampere)
1A per kontakt
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Spänningsvärde
125VAC