20021511-00012T4LF
DigiKeys produktnummer
609-20021511-00012T4LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
20021511-00012T4LF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 12POS 1.27MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 12 positioner 0,050" (1,27mm)
EDA-/CAD-modeller
20021511-00012T4LF Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,091" (2,30mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,213" (5,40mm)
Förpackning
Rör
Kontaktform
Kvadrat
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
10,0µin (0,25µm)
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Plast
Antal positioner
Egenskaper
Stansningsspår
Antal rader
2
Arbetstemperatur
-40°C-105°C
Radmellanrum - hopkoppling
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal inlästa positioner
Alla
Isolering, färg
Svart
Stil
Strömklassning (Ampere)
1A per kontakt
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Spänningsvärde
125VAC