20021221-00040T4LF
DigiKeys produktnummer
609-3748-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
20021221-00040T4LF
Beskrivning
CONN HEADER SMD 40POS 1.27MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 40 positioner 0,050" (1,27mm)
EDA-/CAD-modeller
20021221-00040T4LF Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,120" (3,05mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,220" (5,60mm)
Förpackning
Rör
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontakttyp
Stift
Delning - hopkoppling
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Antal positioner
Isoleringsmaterial
Termoplast
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Stil
Strömklassning (Ampere)
1A per kontakt
Mantling
Isolerkapslad - 4 väggar
Spänningsvärde
125VAC