20021121-00016T4LF
DigiKeys produktnummer
609-6530-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
20021121-00016T4LF
Beskrivning
CONN HEADER SMD 16POS 1.27MM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Ytmontering 16 positioner 0,050" (1,27mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
20021121-00016T4LF Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,120" (3,05mm)
Serie
Kontaktform
Kvadrat
Förpackning
Rör
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
10,0µin (0,25µm)
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Kontakttyp
Stift
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Delning - hopkoppling
Isoleringsmaterial
Termoplast
Antal positioner
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Antal rader
2
Brandklassning av material
UL94 V-0
Radmellanrum - hopkoppling
Isolering, färg
Svart
Antal inlästa positioner
Alla
Strömklassning (Ampere)
1A per kontakt
Stil
Spänningsvärde
125VAC