20021112-00010T1LF
DigiKeys produktnummer
20021112-00010T1LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
20021112-00010T1LF
Beskrivning
CONN HEADER R/A 10POS 1.27MM
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 10 positioner 0,050" (1,27mm)
EDA-/CAD-modeller
20021112-00010T1LF Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,120" (3,05mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,106" (2,69mm)
Serie
Isoleringshöjd
0,135" (3,43mm)
Flash
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Strömklassning (Ampere)
1A per kontakt
Mantling
Okapslad
Spänningsvärde
125VAC