20021111-00016T4LF
DigiKeys produktnummer
609-3715-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
20021111-00016T4LF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 16POS 1.27MM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 16 positioner 0,050" (1,27mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
20021111-00016T4LF Modeller
Kategori
Kontaktlängd - hopkoppling
0,120" (3,05mm)
Tillv.
Kontaktlängd - polstift
0,091" (2,30mm)
Serie
Övergripande kontaktlängd
0,309" (7,86mm)
Förpackning
Rör
Isoleringshöjd
0,098" (2,50mm)
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktform
Kvadrat
Kontaktdonstyp
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
10,0µin (0,25µm)
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Antal positioner
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Antal rader
2
Isoleringsmaterial
Termoplast
Radmellanrum - hopkoppling
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Antal inlästa positioner
Alla
Brandklassning av material
UL94 V-0
Stil
Isolering, färg
Svart
Mantling
Okapslad
Strömklassning (Ampere)
1A per kontakt
Monteringstyp
Spänningsvärde
125VAC