10147603-00010LF
DigiKeys produktnummer
609-6293-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
10147603-00010LF
Beskrivning
CONN RCPT HSG 10POS 1.00MM
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Rektangulära kontakter - höljen Uttag Natural 0,039" (1,00mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
10147603-00010LF Modeller
Kategori
Antal rader
1
Tillv.
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Serie
Kontaktterminering
Crimp
Förpackning
Bulk
Fästtyp
Push-Pull
Artikelstatus
Aktiv
Färg
Natural
Kontaktdonstyp
Isoleringsmaterial
Polyamid (PA66), nylon 6/6
Kontakttyp
Honuttag
Arbetstemperatur
-25°C-85°C
Antal positioner
Anmärkning
Kontakter säljes separat
Stigning
0,039" (1,00mm)