10082627-404HLF
DigiKeys produktnummer
609-10082627-404HLF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
10082627-404HLF
Beskrivning
CONN HEADER VERT 4POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 4 positioner 0,100" (2,54mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
10082627-404HLF Modeller
Kategori
Fästtyp
Push-Pull
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,318" (8,08mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,120" (3,05mm)
Förpackning
Påse
Övergripande kontaktlängd
0,538" (13,67mm)
Artikelstatus
Aktiv
Isoleringshöjd
0,100" (2,54mm)
Kontaktdonstyp
Kontaktform
Kvadrat
Kontakttyp
Stift
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Tenn
Delning - hopkoppling
Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling
100,0µin (2,54µm)
Antal positioner
Kontaktytbehandling - polstift
Tenn
Antal rader
1
Kontaktmaterial
Fosforbrons
Antal inlästa positioner
Alla
Arbetstemperatur
-65°C-130°C
Stil
Brandklassning av material
UL94 V-0
Mantling
Okapslad
Isolering, färg
Svart
Monteringstyp
Strömklassning (Ampere)
3A