10077239-116TLF | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | 609-10077239-116TLF-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | 10077239-116TLF |
Beskrivning | CONN HEADER VERT 16POS 2.54MM |
Tillverkarens standardleveranstid | 10 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | Stiftlistkontaktdon Genomgående hål 16 positioner 0,100" (2,54mm) |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | 10077239-116TLF Modeller |
Kategori | Fästtyp Push-Pull |
Tillv. | Kontaktlängd - hopkoppling 0,318" (8,08mm) |
Serie | Kontaktlängd - polstift 0,190" (4,83mm) |
Förpackning Rör | Övergripande kontaktlängd 0,608" (15,44mm) |
Artikelstatus Aktiv | Isoleringshöjd 0,100" (2,54mm) |
Kontaktdonstyp | Kontaktform Kvadrat |
Kontakttyp Stift | Kontaktytbehandling - hopkoppling Guld |
Delning - hopkoppling | Kontaktytbehandling, tjocklek - hopkoppling 30,0µin (0,76µm) |
Antal positioner | Kontaktytbehandling - polstift Tenn |
Antal rader 2 | Kontaktmaterial Fosforbrons |
Radmellanrum - hopkoppling | Arbetstemperatur -65°C-130°C |
Antal inlästa positioner Alla | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Stil | Isolering, färg Svart |
Mantling Okapslad | Strömklassning (Ampere) 3A |