10056845-108LF
DigiKeys produktnummer
609-10056845-108LF-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
10056845-108LF
Beskrivning
CONN HEADER R/A 8POS 2.54MM
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Stiftlistkontaktdon Genomgående hål, högervinklad 8 positioner 0,100" (2,54mm)
EDA-/CAD-modeller
10056845-108LF Modeller
Kategori
Fästtyp
Spärrlås
Tillv.
Kontaktlängd - hopkoppling
0,236" (6,00mm)
Serie
Kontaktlängd - polstift
0,079" (2,00mm)
Förpackning
Rör
Isoleringshöjd
0,362" (9,20mm)