10018783-10003TLF
10018783-10003TLF
10018783-10003TLF
DigiKeys produktnummer
609-1963-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
10018783-10003TLF
Beskrivning
CONN PCI EXP FMALE 164POS 0.039
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
164 positioner Hona Kontakt PCI Express™ Guld 0,039" (1,00mm) Svart
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
10018783-10003TLF Modeller
Kategori
Egenskaper
Kortguide, låsramp
Tillverkare
Amphenol ICC (FCI)
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Tråg
Terminering
Lödning, förskjuten
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Korttyp
PCI Express™
Kontaktytbehandling
Guld
Kön
Hona
Kontaktyta, tjocklek
30,0µin (0,76µm)
Antal positioner
164
Kontakttyp
Cantilever
Korttjocklek
0,062" (1,57mm)
Färg
Svart
Antal rader
2
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Stigning
0,039" (1,00mm)