L717HDA26PD1CH4FC309 | |
|---|---|
DigiKeys produktnummer | L717HDA26PD1CH4FC309-ND |
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | L717HDA26PD1CH4FC309 |
Beskrivning | CONN D-SUB HD PLG 26POS R/A SLDR |
Tillverkarens standardleveranstid | 18 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 26 positioner D-Sub, High Density Stickdon (hanstift) kontaktdon |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | L717HDA26PD1CH4FC309 Modeller |
Kategori | Skalmaterial, ytbehandling Stål, tennpläterad |
Tillv. | Kontaktytbehandling Guld |
Serie | Kontaktyta, tjocklek 30,0µin (0,76µm) |
Förpackning Tråg | Brandklassning av material UL94 V-0 |
Artikelstatus Aktiv | Strömklassning (Ampere) 3A |
Kontaktdonsutförande | Dornavstånd 0,350" (8,89mm) |
Kontaktdonstyp Stickdon (hanstift) | Egenskaper Kortlås, jordningsskåror, jordningstungor |
Antal positioner | Spänningsvärde 250V |
Antal rader 3 | Färg Svart |
Monteringstyp | Kontaktform Stämplad |
Skalstorlek, kontaktlayout 2 (DA, A) hög densitet | Dielektriskt material Termoplast (glasfylld) |
Kontakttyp Signal | Kontaktmaterial Mässing |
Flänsfunktion Matchande sida, honstiftskruv (4-40) | Arbetstemperatur -55°C-105°C |