CN-DSUB15SKT0-000
CN-DSUB15SKT0-000
DigiKeys produktnummer
3272-CN-DSUB15SKT0-000-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CN-DSUB15SKT0-000
Beskrivning
CONN D-SUB RCPT 15POS SOLDER CUP
Tillverkarens standardleveranstid
8 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
15 positioner D-Sub Uttag (honuttag) kontaktdon
Kategori
Primärt material
Metall
Tillv.
Skalmaterial, ytbehandling
Stål, nickelpläterad
Förpackning
Bulk
Kontaktytbehandling
Guld
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktyta, tjocklek
Flash
Kontaktdonsutförande
Brandklassning av material
UL94 V-0
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Strömklassning (Ampere)
1A
Antal positioner
Spänningsvärde
300V
Antal rader
2
Färg
Svart
Monteringstyp
Dielektriskt material
Polybutylentereftalat (PBT) (glasfylld)
Skalstorlek, kontaktlayout
2 (DA, A)
Ledningsdimension
20-30 AWG
Kontakttyp
Signal
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Flänsfunktion
Hölje/skal (ogängad)
Arbetstemperatur
-55°C-85°C