Bilden för V51631530000G är inte tillgänglig
V51631530000G
DigiKeys produktnummer
V51631530000G-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
V51631530000G
Beskrivning
TERM BLOCK RCPT 16POS 3.81MM
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
16 Position plintblock Uttag (hanstift) 0,150" (3,81mm) DIN-skena
Kategori
Ledningsdimension eller -intervall - AWG
14-28AWG
Tillverkare
Amphenol Anytek
Färg
Grön
Serie
Arbetstemperatur
-40°C-115°C
Förpackning
Bulk
Kontaktytbehandling, hopsatt
Tenn
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Anslutningsfläns
Typ
Uttag (hanstift)
Brandklassning av material
UL94 V-0
Antal positioner
16
Skruvstorlek
M2
Positioner per nivå
16
Moment - skruv
0,245Nm (2,17 lb-in)
Antal nivåer
1
Skalad ledningslängd
6mm
Stigning
0,150" (3,81mm)
Kontaktmaterial
Mässing
Termineringstyp
Skruv - bladfjäder, trådskydd
Höljesmaterial
Termoplast
Monteringstyp
DIN-skena
Isoleringshöjd
0,524" (13,30mm)
Ström - UL
8 A
Basproduktens nummer
Spänning - UL
300 V