TJ0871500000G
TJ0871500000G
TJ0871500000G
DigiKeys produktnummer
609-4183-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TJ0871500000G
Beskrivning
TERM BLOCK PLUG 8POS 5MM
Detaljerad beskrivning
8 Position plintblock Stickdon (honuttag) 0,197" (5,00mm) 180° Frihängande (i serie)
Kategori
Ledningsdimension eller -intervall - AWG
12-24AWG
Ledningsdimension eller omfång - mm²
1-2,5mm²
Serie
Färg
Grön
Arbetstemperatur
-40°C-115°C
Stickdon (honuttag)
Egenskaper
Retentionsspärr (sidan utan ledningar)
Antal positioner
8
Positioner per nivå
8
Skruvstorlek
M3
Antal nivåer
1
Moment - skruv
0,56Nm (5,0 lb-in)
Stigning
0,197" (5,00mm)
Skalad ledningslängd
7-8mm
Kontaktmaterial
Kopparlegering
Termineringstyp
Skruv - ökande burklämma
Höljesmaterial
Termoplastharts
Isoleringshöjd
0,594" (15,09mm)
Ström - UL
12 A
Basproduktens nummer
Spänning - UL
300 V