2M805-001-16M12-26PA
DigiKeys produktnummer
2M805-001-16M12-26PA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
2M805-001-16M12-26PA
Beskrivning
CONN PLUG MALE 26POS GOLD CRIMP
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
26 Positioner rund kontakt Stickdon (hanstift) Crimp
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
2M805-001-16M12-26PA Modeller
Kategori
Skalytbehandling
Kemiskt pläterat nickel
Tillv.
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Serie
Färg
Silver
Förpackning
Bulk
Ingångsskydd
IP67 - dammtät, vattentät
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Bakstycke, kopplingsmutter, självlåsande
Kontaktdonstyp
Skärmning
Antal positioner
26
Strömklassning (Ampere)
5A
Skalstorlek - insats
12-26
Kabelöppning
0,585" (14,86mm)
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Arbetstemperatur
-65°C-150°C