2M801-007-16NF7-10SA
DigiKeys produktnummer
2M801-007-16NF7-10SA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
2M801-007-16NF7-10SA
Beskrivning
CONN PLUG FMALE 10POS GOLD CRIMP
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 Positioner rund kontakt Stickdon (honuttag) Crimp
Kategori
Skalytbehandling
Gråbrun kadmium
Färg
Gråbrun
Förpackning
Bulk
Ingångsskydd
IP67 - dammtät, vattentät
Antal positioner
10
Strömklassning (Ampere)
5A
Skalstorlek - insats
7-10
Kabelöppning
0,390" (9,91mm)
Arbetstemperatur
-65°C-150°C