2M801-007-16NF17-85PA
DigiKeys produktnummer
1178-2M801-007-16NF17-85PA-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
2M801-007-16NF17-85PA
Beskrivning
2M801 85C 85#23 PIN PLUG OM
Tillverkarens standardleveranstid
14 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
85 Positioner rund kontakt Stickdon (hanstift) Crimp
Kategori
Skalytbehandling
Gråbrun kadmium
Tillv.
Kontaktytbehandling - hopkoppling
Guld
Serie
Färg
Gråbrun
Förpackning
Påse
Ingångsskydd
IP67 - dammtät, vattentät
Artikelstatus
Aktiv
Egenskaper
Bakstycke, kopplingsmutter
Kontaktdonstyp
Skärmning
Antal positioner
85
Strömklassning (Ampere)
5A
Skalstorlek - insats
17-85
Kabelöppning
0,850" (21,59mm)
Monteringstyp
Frihängande (i serie)
Arbetstemperatur
-65°C-150°C