YM120D260N150
Basics of NTC and PTC Thermistors - Another Teaching Moment
YM120D260N150
DigiKeys produktnummer
235-1240-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
YM120D260N150
Beskrivning
PTC RESET FUSE 265V 234MA RADIAL
Tillverkarens standardleveranstid
17 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Keramisk PTC återställningsbara säkringar 265V 234 mA Ih Genomgående hål Radial, skiva
Kategori
Ström - max
1.7 A
Tillverkare
Amphenol Advanced Sensors (Thermometrics)
Resistans - 25°C (Typ)
15 Ohms
Serie
Arbetstemperatur
0°C-55°C
Förpackning
Bulk
Monteringstyp
Genomgående hål
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Radial, skiva
Typ
Keramisk
Storlek/dimension
0,453" diam. x 0,177" T (11,50mm x 4,50mm)
Spänning - max
265V
Höjd - monterad (max)
0,551" (14,00mm)
Ström - hållström (Ih) (max)
234 mA
Ledaravstånd
0,200" (5,08mm)
Ström - trippning (It)
330 mA