NKA502C1R1C
DigiKeys produktnummer
235-1385-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
NKA502C1R1C
Beskrivning
THERMISTOR NTC 5KOHM 3977K BEAD
Tillverkarens standardleveranstid
11 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
NTC-termistorer 5k Kula
Kategori
B25/85
3977K
Tillverkare
Amphenol Advanced Sensors (Thermometrics)
Arbetstemperatur
-40°C-190°C
Serie
Längd - ledarlängd
0,89" (22,50mm)
Förpackning
Bulk
Monteringstyp
Frihängande
Artikelstatus
Aktiv
Grad
Automotive
Resistans i Ohm @ 25°C
5k
Godkännande
AEC-Q200
Resistanstolerans
±1%
Inkapsling/låda
Kula
B-värdestolerans
±0,75%