UTE100E-FTU-40-3P-LL-UL
UTE100E-FTU-40-3P-LL-UL
Circuit Breaker Basics - Another Teaching Moment
UTE100E-FTU-40-3P-LL-UL
DigiKeys produktnummer
288-1541-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
UTE100E-FTU-40-3P-LL-UL
Beskrivning
CIR BRKR THERM 40A 600VAC/500VDC
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kretsbrytare Termomagnetisk 40A 600 V AC 500 V DC Hävarm Panelfäste
Kategori
Strömklassning (Ampere)
40A
Tillverkare
American Electrical Inc.
Märkspänning - AC
600 V
Serie
Märkspänning - DC
500 V