A1545.N0750.14
DigiKeys produktnummer
288-A1545.N0750.14-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A1545.N0750.14
Beskrivning
CABLE GLAND 6.5-14MM 3/4" NPT
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kabelförskruvning Polyamid (PA), nylon 3/4" NPT Svart
Kategori
Gängstorlek
3/4" NPT
Tillverkare
American Electrical Inc.
Trådlängd
0,591" (15,00mm)
Serie
Material
Polyamid (PA), nylon
Förpackning
Påse
Inkluderar
Tätningsring
Artikelstatus
Aktiv
Färg
Svart
Typ
Kabelförskruvning
Ingångsskydd
IP54/IP68 - dammskyddad, dammtät, vattentät, vattenbeständig
Kabeldiameter utsida (min)
0,256" (6,50mm)
Arbetstemperatur
-30°C-100°C
Kabeldiameter utsida (max)
0,551" (14,00mm)