A1183.12.050
DigiKeys produktnummer
288-A1183.12.050-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A1183.12.050
Beskrivning
CABLE GLAND 3.5-5MM M12 BRASS
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kabelförskruvning, lång ingång Mässing, nickelpläterad M12x1,5 Silver
Kategori
Trådlängd
0,394" (10,00mm)
Tillverkare
American Electrical Inc.
Panelhålstorlek
0,472" (12,0mm)
Serie
Material
Mässing, nickelpläterad
Förpackning
Box
Inkluderar
Kontakt fjäder, O-ring, tätning, dragavlastning
Artikelstatus
Aktiv
Färg
Silver
Typ
Kabelförskruvning, lång ingång
Ingångsskydd
IP68/IP69K - dammtät, vattenbeständig, vattentät
Kabeldiameter utsida (min)
0,138" (3,50mm)
Arbetstemperatur
-60°C-100°C
Kabeldiameter utsida (max)
0,197" (5,00mm)