A1100.21.205
DigiKeys produktnummer
288-A1100.21.205-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
A1100.21.205
Beskrivning
CABLE GLAND 16-20.5MM PG21 BRASS
Tillverkarens standardleveranstid
7 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kabelförskruvning Mässing, nickelpläterad PG21 Silver
Kategori
Trådlängd
0,472" (12,00mm)
Tillverkare
American Electrical Inc.
Panelhålstorlek
1,114" (28,3mm)
Serie
Material
Mässing, nickelpläterad
Förpackning
Box
Inkluderar
O-ring, tätning
Artikelstatus
Aktiv
Färg
Silver
Typ
Kabelförskruvning
Ingångsskydd
IP68/IP69K - dammtät, vattenbeständig, vattentät
Kabeldiameter utsida (min)
0,630" (16,00mm)
Arbetstemperatur
-40°C-100°C
Kabeldiameter utsida (max)
0,807" (20,50mm)