CYF4L6-60V/BU
CYF4L6-60V/BU
Terminal Blocks
CYF4L6-60V/BU
DigiKeys produktnummer
1920-CYF4L6-60V/BU-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CYF4L6-60V/BU
Beskrivning
DIN TERM BLK SCREW FUSE LED
Tillverkarens standardleveranstid
12 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Plintblockkontaktdon 2 Positioner Frånkoppling Blue 10-24AWG
Kategori
Spänning - IEC
1000V
Tillverkare
Altech Corporation
Ström - UL
10 A
Serie
Spänning - UL
600V
Förpackning
Bulk
Ledningsdimension eller -intervall - AWG
10-24AWG
Artikelstatus
Aktiv
Ledningsdimension eller omfång - mm²
0,2-4mm²
Typ
Frånkoppling
Egenskaper
LED-indikator
Urkopplingstyp
Säkring
Färg
Blue
Antal positioner
2
Säkringstyp
5mm x 20mm, 5mm x 25mm
Antal nivåer
1
Material - isolering
Polyamid (PA66), nylon 6/6
Plint - bredd
6,0mm
Avskalningslängd
10mm
Termineringstyp
Skruv
Basproduktens nummer
Ström - IEC
10 A