AOZ2264QI-15
DigiKeys produktnummer
785-1897-2-ND - Remsa och spole (TR)
785-1897-1-ND - Remsbit (CT)
785-1897-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
AOZ2264QI-15
Beskrivning
IC REG BUCK ADJ 15A 23QFNB
Tillverkarens standardleveranstid
23 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Buck Spänningsregulator IC Positiv Justerbar 0,6V 1 Utgång 15A 23-PowerTFQFN
Kategori
Spänning - ingång (max)
24V
Tillv.
Spänning - utspänning (min/fast)
Serie
Spänning - utgång (max)
20,4V
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ström - utgång
Artikelstatus
Aktiv
Frekvens - switchande
1MHz
Funktion
Step-down
Synkron likriktare
Ja
Utgångskonfiguration
Positiv
Arbetstemperatur
-40°C-85°C (TA)
Topologi
Monteringstyp
Ytmontering
Utgångstyp
Inkapsling/låda
Antal utgångar
1
Leverantörens enhetsförpackning
23-QFNB (4x4)
Spänning - ingång (min)
2,7V