Bilden för ACS71240KEXBLT-010B3 är inte tillgänglig
ACS71240KEXBLT-010B3
DigiKeys produktnummer
620-2048-2-ND - Remsa och spole (TR)
620-2048-1-ND - Remsbit (CT)
620-2048-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ACS71240KEXBLT-010B3
Beskrivning
CURRENT SENSOR HE/OL 10A 12-QFN
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Strömsensorer 10A 1 kanaler Halleffekt, öppen slinga Dubbelriktad 12-PowerWFQFN
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ACS71240KEXBLT-010B3 Modeller
Kategori
Precision
±6%
Tillv.
Spänning - källa
3V-3,6V
Svarstid
4µs
Ström - drift (max)
12mA
För mätning
AC/DC
Arbetstemperatur
-40°C-125°C
Sensortyp
Grad
Automotive
Ström - avkänning
Godkännande
AEC-Q100
Polarisering
Dubbelriktad
Utgång
Spänning
Monteringstyp
Känslighet
132mV/A
Inkapsling/låda
12-PowerWFQFN
Frekvens
120kHz
Leverantörens enhetsförpackning
12-QFN (3x3)
Linjäritet
±1%