ACS37220LEZATR-100B5
DigiKeys produktnummer
620-ACS37220LEZATR-100B5TR-ND - Remsa och spole (TR)
620-ACS37220LEZATR-100B5CT-ND - Remsbit (CT)
620-ACS37220LEZATR-100B5DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ACS37220LEZATR-100B5
Beskrivning
CURRENT SENSOR HE 100A 7-QFN
Tillverkarens standardleveranstid
24 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Strömsensorer 100A 1 kanaler Halleffekt Dubbelriktad 7-PowerLQFN
Kategori
Spänning - källa
4,5V-5,5V
Tillv.
Svarstid
4µs
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Ström - drift (max)
15,5mA
Artikelstatus
Aktiv
Arbetstemperatur
-40°C-150°C
För mätning
DC
Grad
Automotive
Sensortyp
Godkännande
AEC-Q100
Ström - avkänning
Polarisering
Dubbelriktad
Antal kanaler
1
Monteringstyp
Utgång
Analog spänning
Inkapsling/låda
7-PowerLQFN
Känslighet
20mV/A