ACS723LLCTR-10AU-T
DigiKeys produktnummer
620-1643-2-ND - Remsa och spole (TR)
620-1643-1-ND - Remsbit (CT)
620-1643-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ACS723LLCTR-10AU-T
Beskrivning
CURRENT SENSOR HE/OL 10A 8-SOIC
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Strömsensorer 10A 1 kanaler Halleffekt, öppen slinga Enkelriktad 8-SOIC (Bredd 0,154", 3,90mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ACS723LLCTR-10AU-T Modeller
Kategori
Linjäritet
±1%
Tillv.
Precision
±3%
Spänning - källa
5V
Svarstid
5µs
För mätning
DC
Ström - drift (max)
14mA
Sensortyp
Arbetstemperatur
-40°C-150°C
Ström - avkänning
Polarisering
Enkelriktad
Utgång
Ratiometrisk, spänning
Inkapsling/låda
8-SOIC (Bredd 0,154", 3,90mm)
Känslighet
400mV/A