ACS711ELCTR-25AB-T
DigiKeys produktnummer
620-1371-2-ND - Remsa och spole (TR)
620-1371-1-ND - Remsbit (CT)
620-1371-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
ACS711ELCTR-25AB-T
Beskrivning
CURRENT SENSOR HE/OL 25A 8-SOIC
Tillverkarens standardleveranstid
10 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Strömsensorer 25A 1 kanaler Halleffekt, öppen slinga Dubbelriktad 8-SOIC (Bredd 0,154", 3,90mm)
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
ACS711ELCTR-25AB-T Modeller
Kategori
Linjäritet
±1%
Tillv.
Precision
±5%
Spänning - källa
3V-5,5V
Svarstid
4,6µs
För mätning
AC/DC
Ström - drift (max)
5,5mA
Sensortyp
Arbetstemperatur
-40°C-85°C
Ström - avkänning
Polarisering
Dubbelriktad
Utgång
Ratiometrisk, spänning
Inkapsling/låda
8-SOIC (Bredd 0,154", 3,90mm)
Känslighet
55mV/A