MM-322-051-2A3-4100
DigiKeys produktnummer
4134-MM-322-051-2A3-4100-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
MM-322-051-2A3-4100
Beskrivning
CONN MICRO-D RCPT 51POS SLDR CUP
Tillverkarens standardleveranstid
20 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
51 positioner D-typ, Micro-D Uttag (honuttag) kontaktdon
Kategori
Flänsfunktion
Matchande sida, honstiftskruv (2-56)
Tillv.
Terminering
Lödkopp
Serie
Primärt material
Metall
Förpackning
Bulk
Skalmaterial, ytbehandling
Aluminiumlegering, nickelpläterad, oelektrisk
Artikelstatus
Aktiv
Kontaktytbehandling
Guld
Kontaktdonsutförande
Kontaktyta, tjocklek
50µin (1,27µm)
Kontaktdonstyp
Uttag (honuttag)
Strömklassning (Ampere)
3A
Antal positioner
Dielektriskt material
Polyfenylensulfid (PPS)
Antal rader
3
Ledningsdimension
24 AWG
Monteringstyp
Kontaktmaterial
Mässing
Skalstorlek, kontaktlayout
0,050 pitch x 0,050 radavstånd
Arbetstemperatur
-55°C-125°C