CG-P-M8-1.25
DigiKeys produktnummer
2057-CG-P-M8-1.25-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
CG-P-M8-1.25
Beskrivning
CABLE GLAND 2.5-4.5MM M8
Tillverkarens standardleveranstid
18 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kabelförskruvning Polyamid (PA66), nylon 6/6 M8
Kategori
Gängstorlek
M8
Tillverkare
Adam Tech
Trådlängd
0,295" (7,50mm)
Förpackning
Bulk
Panelhålstorlek
0,327" (8,3mm)
Artikelstatus
Aktiv
Material
Polyamid (PA66), nylon 6/6
Typ
Kabelförskruvning
Inkluderar
Låsmutter, tätning
Kabeldiameter utsida (min)
0,098" (2,50mm)
Ingångsskydd
IP68 - dammtät, vattentät
Kabeldiameter utsida (max)
0,177" (4,50mm)